Projekty v roce 2018

Normalizace nenávisti
Rozsáhlý cyklus reportážních textů realizovaný ve spolupráci a za podpory Nadačního fondu nezávislé žurnalistiky. Vrámci projektu bylo celkem publikováno na 29 původních textů zahrnujících reportáže, rozhovory, analýzy, komentáře a další žurnalistické texty rozebírající příčiny rozmachu extremistických hnutí a rozmach dezinformací a krize důvěry v demokracii. V rámci projektu se uskutečnila rovněž setkání se studenty středních škol nebo veřejný diskusní panel v Multikulturním centru Praha v září 2018. Diskusní panel i setkání se studenty se uskutečnily za spolupráce s českým zastoupením Friedrich-Ebert-Stiftung.

Podpora investigativní práce reportážního oddělení DR
Díky podpoře Nadačního fondu Nezávislé Žurnalistiky pokračovala podpora rozvoje reportážního oddělení Deníku Referendum. Rozvojový projekt je naplánován do dubna 2019. V rámci projektu vznikla řada reportáží a byla rozvíjena další podpůrná novinářská činnost. Podobně jako vpředcházejícím roce umožnila podpora další sledování témat z minulých let.

Další rozvoj investigativního oddělení DR podpořila i jednorázovým darem ISVARA Foundation.

Podpora Nadačního fondu rodiny Orlických
Podpora od Nadačního fondu rodiny Orlických umožnila další sledování nových kauz týkajících se premiéra Babiše a holdingu Agrofert a jejich zpracování.